Hauakivid ja mälestusmärgid

Meie ettevõttes toodetud mälestusmärgid ja hauakivid preemiumklassi graniidist
Hauakivide liigidVärvid ja materjalid
Благоустройство захоронений | Logo 1

Hauakivide liigid

Hauakivi – see on traditsioon, meelespidamise viis ning austusavaldus lahkunud sugulastele. Nii näitame me oma armastust ja tänulikkust.

ZaurStone toodab ja paigaldab erineva kujuga hauakive ja mälestusmärke erinevatest graniidi liikidest. Tinglikult jagatakse hauakivid looduslikku tüüpi kivideks, risttahukateks ning erikujulisteks mälestusmärkideks. Meie spetsialistid nõustavad teid hea meelega ning aitavad teha õige valiku.

Looduslikku tüüpi kivid (raidkivid)

Lihvimise teel töödeldakse vaid kivi üks külg, millele kantaksegi lahkunu andmed. Küljed jäävad raiutuks, tagakülg raiutuks või saetuks.

Selline kivi mõjub harmooniliselt metsas asuval kalmistul, ümbritsetuna puudest ja rohelusest, sulandudes loomulikult ümbritsevasse keskkonda. Pakume kive eelnevalt sisselõigatud leinaelementidega – ristid, lilled jms.

Благоустройство захоронений | 22

Risttahuka kujulised kivid

Klassikaline hauakivi variant on igast küljest lihvitud graniitmassiiv, mis võib olla nii vertikaalne kui horisontaalne. Võimalik on ühe külje eritöötlus laine või kerge kaldenurgana. Ristkülikukujulise hauakivi horisontaalne variant on hea valik pere hauaplatsi jaoks. Matmiskohtade lisandumisel saab kanda kivile täiendavaid andmeid, mis maailmas laialt levinud meetodina annab tunnistust perekonna ühtsusest ka pärast surma.

Благоустройство захоронений | 36
Helistage +372 51 990 840 või lihtsalt täitke kontaktivorm

Mälestusmärgid (erikujulised hauakivid)

Kaugeltki mitte kõik ei eelista looduslikku või klassikalist stiili – tehnoloogiate ja kivilõikeriistade arenguga on hauakividele üha sagedamini hakatud andma erinevaid kujusid ning kaunistama neid relvade, lindude, lillede või lihtsalt lahkunu armastatud esemete kujutistega. Ning sellest on juba ammu saanud omamoodi klassika. Kõige erinevamaid ilusaid ja erilisi hauakivide variante näete te meie kataloogides, külastades ZaurStone kauplust. Helistage meile ning leppige kohtumiseks aeg kokku.

Благоустройство захоронений | 23

Memoriaalkompleksid

Erinevad keerukad tööd individuaalprojektidega juhul, kui klienti ei rahulda standardlahendused. Koos tehase meistritega projekteerime ja valmistame me Teile täiesti unikaalse ja kordumatu keeruka hauakompleksi. Nii ühevärvilise kui ka erinevate graniidi liikide kombinatsioonina.

Благоустройство захоронений | 2

Graniidi värvid ja liigid

Me pakume Teile mälestusmärke ja hauakive ainult meie tingimustesse kõige sobivamast vastupidavast ja kauakestvast kivist – Karjala graniidist. Graniidi liigid, mille oleme teie jaoks valinud, on sarnaste tugevusomadustega ning madala niiskusimavusega, kuid erinevavärvi ja struktuuriga, mis võimaldab luua nii väärika ühevärvilise hauakivi kui ka kõige keerukama memoriaalkompleksi.

Hauakivi mustast Gabbro Diabase graniidist

Väärikas must värv väikeste mustvalgete träpsudega. Oma töös kasutab ZaurStone ainult Karjala graniiti Gabbro Diabase ning see valik ei ole juhuslik. See on täiesti unikaalsete omadustega preemiumklassi materjal, vastupidav, kauakestev ning ei nõua keerukat hooldust. Säilitab kaua poleeritud pinna ning sellele kantud mustri, ei pleegi aja jooksul.

Благоустройство захоронений | gabro diabaz e1598176358178
Благоустройство захоронений | gabro diabaz primer

Dymovski graniit klassikalist „Pruunkaru“ värvi

Ilusa ning sooja pruuni tumeda šokolaadi värvusega kivi heledate kristallträpsudega ning ebaühtlase keskmise teralisusega struktuuriga. Tänu träpsude looduslikule läikele omandab pärast töötlemist täiendavad dekoratiivsed omadused. Kõrgeim tugevus, vastupidavus, külmataluvus garanteerivad hauakivi maksimaalse vastupidavuse.

Благоустройство захоронений | dymov
Благоустройство захоронений | dymov uldvade

Heleda wenge värvi Geltau graniit

See kivi on kaunis oma selge faktuures mustri tõttu, mis koosneb keskmise suurusega teradest. Poleerimine muudab kivi heledamaks, lisades graniidile väljendusrikkust ning rõhutab erkpunaseid terakesi. Suurepärane ning vastupidav materjal nii dekoratiivseks kujundamiseks klassikalises stiilis kui ka disainerlahendusteks kaasaegses stiilis.

Благоустройство захоронений | zheltau 1
Благоустройство захоронений | zheltau uld

Granaat Amfiboliit
(Nordic Sunset)

Üllatav kivi, milles on kõrvuti mustad, valged, granaatpunased triibud nendes hajusalt paiknevate kontrastvärvi teradega (mustadel triipudel valged träpsud, hallidel granaatpunased). Kivi muster on alati erinev ning see lisab valmistootele veel rohkem väärtust, eriti pärast kvaliteetset töötlemist ja poleerimist. Küllaltki eksklusiivne kivi, mida kaevandatakse suhteliselt väikeses koguses.

Благоустройство захоронений | amfibalit e1598176327249
Благоустройство захоронений | amfibalit primer

Graniit Taassünd

Kivi värv võib olla hall või roosakashall. Kõrge kvartsisisalduse tõttu võivad mõned piirkonnad saavutada läbipaistvuse efekti. See graniidi liik „töötab“ suurepäraselt valguse käes kui iseseisev kompositsiooni element. Samuti näitab see end suurepäraselt kahevärviliste projektide loomisel, eriti mustast Gabbro Diabase graniidist aksessuaaridega. Nii nagu ka teiste graniidi liikide puhul, on tegemist tugeva ning vastupidava materjaliga.

Благоустройство захоронений | granit vozrozhdenie
Благоустройство захоронений | granit vozrozhdenie primer