Hauapiirded

Hauapiirded betoonist ning meie kliimasse enim sobivatest graniidi liikidest
Betoonist toodangGraniidist toodang
Благоустройство захоронений | Logo 1

Betoonist hauapiirded

Väga levinud hauapiirete variant, millel on oma plussid ja miinused. Positiivsete külgede hulka võib lugeda piisavalt madala hinna ja valmistamiskiiruse, aga ka (õige valmistusviisi korral) hea väljanägemise.

Betooni kui ehitusmaterjali peamiseks puuduseks on allumine välismõjudele – nii ilmastikutingimustele kui ka võimalikele füüsilistele kahjustustele. Kuid korraliku paigalduse ja hoolduse korral võib betoonist hauapiire kesta kuni 15-20 aastat.

Klassikaline betoonist hauapiire

Tavaline ning kõige soodsam monoliitse betoonist piirde variant. Kõik tööd tehakse vahetult matusepaigas – kraavi kaevamine, silluste paigaldamine, armatuuri sidumine ning betooni valamine.

Благоустройство захоронений | betoon
Благоустройство захоронений | betoon uldvaade 1

Pesubetoonist piirded
(pestud betoon)

Piirde elementide valmistamisel lisatakse tsemendisegule graniidipuru (või suurema fraktsiooniga materjale – kruusa vms) ja betooni kivistumist aeglustavaid reagente. Pärast elementide kivistumist pestakse betooni pealmine kiht välja, mis võimaldab vastupidavust säilitades muuta pinna reljeefseks, andes sellele esteetilise loodusliku kivi välimuse.

Благоустройство захоронений | pesu betoon
Благоустройство захоронений | pesu betoon uldvaade 1
Helistage +372 51 990 840 või lihtsalt täitke kontaktivorm

Lihvitud betoonist hauapiirded

Betoonelemendid, millele saab anda erinevaid värve, on täiendavalt poleeritud enne paigaldamist, mis võimaldab visuaalselt tuua neid lähedale looduslikele materjalidele. Tasane ja sile pind näeb korralikum ja esteetilisem välja, olles hea ja odav alternatiiv graniidile.

Благоустройство захоронений | beton polirovannyj
Благоустройство захоронений | shlifovannyj beton primer

Graniitplaatidega kaetud betoonpiire

Monoliitbetoonist alus valmistatakse klassikalise tehnoloogia järgi, kuid kaetakse graniitplaatidega (halli ja musta värvi), mis tagavad parema esteetika ning kaitsevad betoonalust välisfaktorite eest. Kõige mõistlikum soodsama hinnaga alternatiiv graniidist piirdele.

Благоустройство захоронений | granitnye plitki
Благоустройство захоронений | graniitplaat uldvaade

Klombitud kivist piirded

Klombitud kivist (paekivist) piirded betoonalusel.

Esteetiline ning kauapüsiv variant. Looduslik kivi on meeldiva ja loomuliku välimusega. Mis pole vähetähtis – klombitud kivi on vastupidav ning madala poorsusega, s.t. väga kauakestev ning vähetundlik ilmastikutingimuste suhtes.

Благоустройство захоронений | butovyj kamen
Благоустройство захоронений | but uldvaade 2

Graniidist piirded

Igaviku sümboliks olev klassika. Meil on hea meel pakkuda teile Karjala graniidist tooteid – see on looduskivi, mis kõige paremini sobib meie tingimustesse. Madal poorsus ning niiskusimavus ei lase isegi kõige tugevamatel pakastel kivi lõhkuda. Mikropragude tekke suhtes vastupidav pealispind ei muuda värvi, näeb välja puhas ja ilus, võimaldamata taimede spooride kasvu. Kui Te soovite parimat, on Teile sobiv variant graniit.

Mustast Gabbro Diabase (Karjala) graniidist piire

Üheks kõige levinumaks piirete liigiks on mustast graniidist piire. ZaurStone OÜ kasutab ainult Karjalast pärit Gabbro Diabase graniiti ning see valik ei ole juhuslik. See on täiesti unikaalsete omadustega preemiumklassi materjal, vastupidav, kauakestev ning ei vaja keerukat hooldust. Soliidne must värv väikeste mustvalgete träpsudega.

Благоустройство захоронений | gabro diabaz e1598176358178
Благоустройство захоронений | gabro diabaz primer2

Dymovski graniidist hauapiire („Balti graniit“)

Dymovski graniit kuulub osaliselt punaste graniitide hulka. Vastupidav, tugev ja ilus materjal. Värv võib kõikuda tumehallist punakate mineraalsete träpsudega kuni pruunini, toonid on üllatavalt soojad. Soovitame seda graniidi liiki, kui Te ei soovi klassikaliselt musta või valget värvi lahendust. Dymovski graniit sobib hästi kompositsioonidesse tumedamat tooni elementidega.

Благоустройство захоронений | dymovskij granit e1598176367783
Благоустройство захоронений | dymov uldvade

Graniit Geltau, värv hele wenge

See kivi on kaunis oma selge faktuures mustri tõttu, mis koosneb keskmise suurusega terakestest. Poleerimine muudab kivi heledamaks, lisades graniidile väljendusrikkust, ning rõhutab erkpunaseid träpsusid. Suurepärane ja vastupidav materjal nii klassikaliseks dekoratiivseks töötluseks kui ka kaasaegses stiilis disainerlahendusteks.

 

Благоустройство захоронений | zheltau 1
Благоустройство захоронений | zheltau uld

Granaat Amfiboliit
(Nordic Sunset)

Veel üks unikaalne kivim, mille vanus on peaaegu 3200 milj. aastat. Selle üllatavale tugevusele ning vastupidavusele lisandub suur kunstiline potentsiaal. Selles vahelduvad mustad, valged, granaatpunased triibud, milles paiknevad erinevas suuruses kontrastsed terakesed (mustadel triipudel valged träpsud, hallidel granaatpunased). Kivi muster on alati erinev ning see annab valmistootele veel rohkem väärtust, eriti pärast kvaliteetset töötlust ja poleerimist.

Благоустройство захоронений | amfibalit e1598176327249
Благоустройство захоронений | amfibalit primer

Graniit Taassünd

Halli graniidi klassikaline liik.

„Taassünd“ – see on tugevus, vastupidavus kulumisele, ühtlane struktuur ja üllatav esteetika. Seda graniidi liiki soovitame Teile kahel juhul. Esiteks – kui Te soovite hauaplatsi kompositsiooni klassikalises vaoshoitud stiilis. Kivi „töötab“ suurepäraselt valguse käes kui iseseisev kompositsiooni element. Ning teiseks – see graniidi liik õigustab end suurepäraselt kahevärviliste projektide loomisel, eriti koos mustast Gabbro Diabase graniidist aksessuaaridega.

Благоустройство захоронений | granit vozrozhdenie
Благоустройство захоронений | granit vozrozhdenie primer